Video Player 2 - funkční betaverze

Úvod

Opět podobná situace jako u XTP2, chtěl jsem program nepatrně vylepšit a zkončilo to kompletním přepsáním kódu. Výsledkem je program s opravenými chybami, výrazně lepší podporou TRDOSu, vylepšeným uživatelský ozhranním plně připravený k portování na jakýkoliv jiný diskový systém. A mimo jiné také zveřejněné zdrojové kódy.

Na čem to běží?

Požaduje alespoň ZX Spectrum 128kB a nějaký diskový systém. Základní verze pracuje Betadiskem, ale další následující možná budou podporovat ZXIDE, DIVide, MDOS, BSDOS a pod... podle toho jestli se mi bude chtít a nebo jestli napíše driver někdo jiný. Mimochodem není nutné, aby všechny diskové systémy pracovaly se stejným formátem dat.

Program jsem testoval v emulátoru Fuse a na svém ZX Spectru +2 s Betadiskem a TRDOSem 5.05 (cz). Na ZX Spectru pracoval perfektně, v emulátoru Fuse má drobné problémy způsobené nedokonalostí verze 0.7.0, která např. špatně emuluje nepřítomnost diskety.

Formát dat

Prozatím je zcela stejný jako v případě první verze. Chystám nějaké komprimované formáty, ale až v případě ATA zařízení, TRDOS by to nejspíš neměl šanci stíhat.

mód 1mód 2
způsob uložení dat - režim 1 způsob uložení dat - režim 2
mód 3 (nejpomalejší)struktura Video RAM
způsob uložení dat - režim 3 struktura video RAM

Ovládání programu

Po spuštění program nabídne volbu ovládání a po zvolení se už jen kliká. Důležité je nejprve zvolit mechaniku, jinak nereagují přehrávací tlačítka, no a na ostatní už přijdete sami.

screenshot screenshot screenshot

Download

POZOR! Verze dostupná ke stažení ještě není finální, ale je dostatečně použitelná. V každém případě buďte opatrní a raději používejte diskety chráněné proti zápisu.

[ Zpět na hlavní stránku ]

Cygnusova stránka o ZX Spectru a kompatibilních počítačích byla napsána (přepsána) výhradně pomocí svobodného Open Source softwaru. V případě že naleznete chybu, nebo byste rádi cokoliv co se ZX Spectrem souvisí, neváhejte mi napsat na některý z mých emailů, nebo pracovně do zaměstnání. Stručně o mém webu se můžete dočíst zde.