Oprava sluchátek k telefonu Evolveo Strongphone X3

Tento text je jen má poznámka k opravě sluchátek, pro případ, že bych informace potřeboval znovu. Nelíbí se mi, že se sluchátka připoujují přes USB konektor, výrobce se zjevně pokusil ušetřit za 3.5mm univerzální jack.

Jedno ze sluchátek mělo utržený přívod a při té příležitosti jsem doplnil i bužírky zmírňující ohyb kabelů u sluchátek a plastového krytu s mikrofonem. To na fotkách není.

foto foto

Utržený zelený vodič je skrytý za modrým.

foto

Není zřejmé, které sluchátko je levé a které pravé. Nejsou označená. Ono to je víceméně jedno, protože hovor je dost často monofonní a málokdo na nečem takovém bude poslouchat něco jiného.

foto

Zkratováním mikrofonu se signalizuje přijetí hovoru.

foto

A nakonec zapojení konektoru, jak jsem to propípal. Doufám správně.

foto

V tuto chvíli nutno poznamenat, že sluchátka po doplnění bužírek a lepším zajištění proti vytržení slouží přes dva roky. S telefonem nejsou potíže, funguje spolehlivě a netřeba s ním zacházet opatrně, ale taky se absolutně nehodí k čemukoli jinému než telefonování a občas ke svícení (má relativně hodně svítivou bílou LED). Výdrž běžně cca týden a víc na jedno nabití. Jak kdosi v jiné diskuzi poznamenal, se selfie tyčkou se dá použít i jako pouliční lampa.

[ Zpět na hlavní stránku ]

Tento web je převážně o ZX Spectru, kompatibilních počítačích a jiném zajímavém hardwaru. Naleznete-li chybu, nebo byste rádi cokoliv co s tímto souvisí, můžete mi napsat email. Stručně o mém webu zde.