Můj software pro Windows

Morseovka

Ano, taky jsem kdysi napsal i něco pro Windows. Program Morseovka jsem psal coby semestrální práci z Delphi, což bylo tenkrát moderní a hlavně docela jednoduché.

Program umí konvertovat plain text do morseovky a zpět (převod je ztrátový, protože Morseovka nerozlišuje velká a malá písmena a některé znaky), výsledek umí vypípat na zvukovce a uložit. Obojí se zobrazuje v přehledných menu. Program překvapivě funguje i pod Wine (krom ikonek, které jsou - verze Wine 24.2.2004 zcela zmršené, program je přebírá z knihoven Windows a ve Wine ještě nebyly nakreslené), ale bohužel se mi z Wine nepovedlo vyrobit screenshot.

Reverse

Reverse je jedna z mnoha variací na hru Othello. Tuto variantu jsem napsal zhruba ve stejném období jako Morseovku pro klub Kapsa, abych si mohl zahrát s dalšími hráči, přičemž jsem se tenkrát inspiroval dvěma variantami pro ZX Spectrum. Bohužel jsem něšťastnou náhodou přišel o zdrojové kódy, takže toto je jeho jediná a poslední varianta.

Kvůli ztrátě zdrojáků program prakticky neobsahuje inteligenci protihráče a je velmi snadno porazitelný. Na druhou stranu je možné hrát na nestandarních hracích plochách, případně si hrací plochu definovat. Hrát můžete až ve čtyřech hráčích a pak by měl program fungovat beze zbytku správně. Návod k ovládání je přiložen, ačkoliv program je tak jednoduchý, že ani není potřeba.

Program rozhodně není vhodný pro hráče na úrovni, kteří hrají na turnajích, raději nedoporučuji ani zkoušet, protože je naprosto mimo běžné zvyklosti.

Program by měl fungovat ve všech Windows od 95 výš, včetně Wine minimálně od verze z 24.2.2004 a novějších. Ve Wine se u Morseovky zobrazují špatně některé ikonky.

Vše co odsud stáhnete a použijete činíte pouze na vlastní nebezpečí a bez jakékoliv záruky.

Vše by mělo fungovat, protože jsem to kdysi zkoušel, ale pokud to fungovat nebude tak holt máte smůlu. Windows nepoužívám a nehodlám se k nim vracet. Pokud něco v programu opravíte, nebo vylepšíte rád funkční výsledek zveřejním.

[ Zpět na hlavní stránku ]

Tento web je převážně o ZX Spectru, kompatibilních počítačích a jiném zajímavém hardwaru. Naleznete-li chybu, nebo byste rádi cokoliv co s tímto souvisí, můžete mi napsat email. Stručně o mém webu zde.